SPECJALIŚCI OD KLINKIERU

DLACZEGO KLINKIER?

  • Zachwycająca faktura i kolorystyka na lata

  • Trwałość i odporność klinkierowej elewacji

  • Optymalna ochrona cieplna

  • Komfort akustyczny

  • Szeroki wachlarz zastosowania

  • Ekonomia użytkowania

Koncern CRH plc powstał w 1970 roku w Irlandii. Dziś jest światowym liderem w branży materiałów budowlanych. Podczas swojej niemal czterdziestoletniej historii rozszerzył zasięg terytorialny na 37 krajów - jest obecny między innymi w USA, Kanadzie, Chile, Europie Zachodniej, Polsce, Ukrainie, Rosji i Chinach

W 4.000 zakładów na całym świecie pracuje ponad 90.000pracowników. CRH plc jest obecny w Polsce od 1995 roku, a jednym z segmentów jego działania jest branża ceramiki budowlanej.

CRH KLINKIER
grupuje 3 należące do koncernu cegielnie - Gozdnicę,Patokę oraz niemiecką cegielnię Oberlausitz. Dzięki wieloletniej tradycji cegielni na polskim rynku, a także dostępowi do najnowszych światowych technologii, produkty firmy CRH KLINKIER charakteryzują się najwyższą jakością i nowoczesnym stylem.

Cegły
Klinkierowe

Płytki
Klinkierowe

Bruk
Klinkierowy

Cegły Ręcznie Formowane

Płytki Ręcznie Formowane

ESTETYCZNA REWOLUCJA

Portfolio cegieł elewacyjnych Terca to ponad 200 różnorodnych wzorów. W ofercie marki znajdują się też produkty systemowe, dzięki którym Terca to kompletne rozwiązanie powalające na wymurowanie estetycznej i trwałej aplikacji z klinkieru.  Poza pełnymi cegłami w ofercie dostępne są kształtki i płytki klinkierowe oraz gotowe mieszanki zapraw. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na wykonanie pełnej klinkierowej elewacji, jej fragmentu, ogrodzenia, kominka czy ogrodowej altany możemy mieć pewność, że dzięki zastosowaniu cegieł Terca efekty będą nas cieszyły przez długi czas.

Nie istnieją ograniczenia w stosowaniu cegieł elewacyjnych. Ich stosunkowo niewielkie rozmiary pozwalają niemal „rzeźbić’ wielkopowierzchniowe elewacje lub stosować je jako niewielki detal w mniejszych aplikacjach. Cegły elewacyjne wykorzystuje się w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, wielkogabarytowych obiektach użyteczności publicznej, kościołach ale również ozdabia się nimi wnętrza, buduje całkiem małe kominki czy fragmenty ścian. Kolory i faktury można ze sobą mieszać i łączyć w najbardziej zaskakujących zestawach, podobnie z formatami – utrzymując pewne moduły można zastosować cegły różnej wielkości. Dodatkowo można stosować różne przewiązania cegieł w murze a także grubości spoin. Granicą jest jedynie wyobraźnia – architekta i inwestora.

Cegły Klinkierowe Gładkie

Cegły Klinkierowe Strukturyzowane

Kształtki
Akcesoria

Cegły Ręcznie Formowane

PRZYSZŁOŚĆ TO DZIŚ

Początki firmy Klinkier Przysucha sięgają 1972 roku. Od tego czasu specjalizujemy się w produkcji najwyższej jakości ceramiki, opartej na tradycyjnej metodzie wyrobu klinkieru. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, zdobytej wiedzy i tradycji, jednocześnie pewnym i zdecydowanym krokiem kroczymy ku przyszłości, wykorzystując osiągnięcia zaawansowanych myśli technicznych. W grudniu 2013 roku uruchomiliśmy nowy zakład produkcyjny, który na chwilę obecną stanowi najnowocześniejszą fabrykę w Europie, produkującą płytkę klinkierową ekstrudowaną.

Nowy zakład nie tylko powiększył naszą wydajność produkcyjną do blisko 70 000 000 płytek rocznie, lecz także dostarczył zupełnie nowych możliwości z zakresu kolorystyki, struktur i formatów. Zaawansowana technologia daje nam dostęp do właściwie nieograniczonych możliwości rozwoju produktów, przy zachowaniu bardzo wysokich parametrów technicznych.

W naszej ofercie można znaleźć kompleksowe rozwiązania dla budynków w każdym stylu, począwszy od płytek elewacyjnych o bogatej kolorystyce, poprzez systemy schodowe i parapety, na elementach małej architektury kończąc, w której skład wchodzą m.in. daszki czy kształtki ogrodzeniowe.

Płytki
Klinkierowe

Parapety
Klinkierowe

Kształtki Ogrodzeniowe